Profesionali burnos higiena – tai labai svarbios burnos higienos procedūros, kurias atlieka burnos higienistas arba gydytojas odontologas.

Procedūrų metu ultragarsiniu skaleriu ir rankiniais instrumentais pašalinama:

  • ant dantų ir dantenų kišenėse esančios apnašos;
  • mikroorganizmai ir jų toksinai;
  • dantų akmenys;
  • pigmentinės apnašos.

Visi dantų paviršiai nupoliruojami. Pacientui parenkamos individualios burnos higienos priemonės – dantų pasta, skalavimo skystis , tinkamo dydžio tarpdančių šepetėliai. Vizito metu Jums bus paaiškinta ir parodyta kaip taisyklingai prižiūrėti dantis, kokias priemones naudoti dantų priežiūrai. Labai svarbu profesionalią burnos higieną atlikti reguliariai – paprastai 1-2 kartus per metus arba dažniai – kaip rekomenduoja Jūsų gydytojas.

Išvenkite dantenų uždegimo (gingivito)

Neskiriant pakankamai dėmesio burnos higienai prasideda dantenų uždegimas (arba gingivitas) – dantenos paburksta, pradeda kraujuoti, pasikeičia jų spalva, jos tampa skausmingos. Negydomas gingivitas perauga į periodontitą. Tuomet situacija tampa labai grėsminga – uždegimo procesas apima ne tik dantenas, bet ir apie dantį esantį kaulą – jo netenkama, nes jis pradeda tirpti. Taigi dantys jau laikosi ne taip tvirtai, jie gali pradėti klibėti ir iškristi. Kaip ir gingivito atveju, dantenos gali kraujuoti, kartais jos supūliuoja, jaučiamas nemalonus kvapas iš burnos.

Dantų akmenys

Dantų akmenys – svarbi prielaida susirgti dantenų ligomis. Tai puiki terpė veistis įvairiems mikroorganizmams, akmenys gali trikdyti dantenų kraujotaką ir taip skatinti dantenų ar net periodonto uždegimą. Be gydytojo pagalbos žmogus negali jų nuvalyti – gali pagelbėti tik profesionali burnos higiena.

Akmenys formuojasi ant dantų apnašų iš maisto ar seilių patekus mineralams.Todėl po profesionalios burnos higienos paprastai specialistai rekomenduoja periodontitui gydyti ar profilaktikai naudoti specialias pastas ir skalavimo skysčius, kuriuose yra gydomųjų žolelių ekstraktų, fermentų, sutraukiančių dantenas, neleidžiančių bakterijoms daugintis, gydančių dantenų uždegimą. Tačiau rezultatas bus pasiektas tik tada, jei žmogus ne tik naudos specialias priemones, bet ir tinkamai valys dantis bei reguliariai lankysis pas burnos higienos specialistą.

Profesionali burnos higiena Vilniuje odontologijos klinikoje Skraidenta.

Susisiekite telefonu

Registratūra: 8 (5) 215 0 215
Mobilus: +370 611 51222
Dalinkitės ir rekomenduotite šį puslapį savo draugams